2024. Március 17.

SZENTMISÉK SZÁNDÉKA

március 24.

Virágvasárnap

+ Hegyes Istvánért, + feleségéért és + fiáért.

Óvodások és családjaik szentmiséje a közösségi házban.

Simon és Mihály család élő és + tagjaiért.

március 25. hétfő

március 26. kedd

+ Csanádi Lajosért halálának 2. évfordulója alkalmából.

március 27. szerda

+ Judit lelki üdvéért.

márc. 28. csütörtök

március 29.

péntek

Keresztúti ájtatosság a templomtól a katolikus temető kápolnájáig.

március 30. szombat

március 31.

Húsvétvasárnap

Urunk Feltámadása

+ Kuszli Tibor lelki üdvéért halála évfordulója alkalmából.

+ Kardos Károly és + neje Dóczi Etelka; + szülőkért és nagyszülőkért.

+ Brenner László lelki üdvéért.

Április 1. Hétfő

+ Édesapáért.

Hálából.

1; Vasárnaponként a 9 órai szentmise után szeretettel hívunk mindenkit keresztény testvéri találkozásra, beszélgetésre, egy kávéra a közösségi házunkba.

2; Katekézis sorozatot indítanak plébániánkon a Neokatekumenális Út Közösség Budapestről érkező katekétái. Az alkalmak hetente kétszer: hétfőn és csütörtökön 19 órakor kezdődnek a közösségi házunkba. Mindenkit nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk.

3; Hétfőn az esti szentmisére és az utána lévő férfikörre, szeretettel hívjuk a testvéreket. Kedden látogatjuk meg a testvéreket, akik a húsvéti ünnep alkalmával szeretnének szentségekhez járulni, de egészségi okok miatt nem tudnak eljönni a templomba. Kérjük tisztelettel, jelezzék a plébánián, kiket kereshetünk fel otthonaikban. Kedden az esti szentmise után folytatódik a szentségimádás iskolája sorozatunk. Szeretettel hívjuk a testvéreket ezekre az alkalmainkra! Szentségi felkészítőre járó testvéreket szeretettel hívjuk szerdán 19 órára a plébániára.

4; A Szent Három Nap közös liturgiáiról szórólapot készítettünk, amit a bejáratnál találnak a testvérek. Vigyék magukkal, hogy könnyebben figyelemmel kísérhessék közös alkalmainkat. Csütörtökön és pénteken 17 órára, szombaton 18:30-ra szertartáspróbára hívjuk a ministránsokat a templomba. Csütörtökön 18 órakor kezdődik az ünnepi szentmisénk az utolsó vacsora emlékére, majd imavirrasztás lesz a templomban. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

5; Pénteken és szombaton 9 órától közös zsolozsma lesz a templomban, amely alatt gyónási lehetőséget biztosítunk a testvéreknek. Ekkor kezdjük imádkozni az isteni irgalmasság kilencedét is. Pénteken 15 órától keresztúti ájtatosság lesz. Megfelelő időjárás esetén, a templomból indulunk a katolikus temető kápolnájáig. Jó szívvel hívjuk a kedves testvéreket. Nagypénteki szertartásunk 18 órakor kezdődik.

6; Nagyszombaton egész nap csendes imádságra lesz lehetőség a szentsírnál. 17 órától ételszentelést végzünk a templomban, melyre szeretettel hívjuk mindazokat, akik Isten áldását kérik húsvéti eledelükre. Az ünnepi szertartást 20 órakor kezdjük.

7; Tisztelettel jelezzük, hogy húsvétvasárnap 9, 11 és 18 órakor; húsvéthétfőn 9 és 18 órakor lesznek szentmisék templomunkban.

8; Szombaton 10 órakor a Pásztortűz Egyesület megemlékezést tart a Városi Könyvtárban Barina Vendel kiskunhalasi papköltőről, melyre szeretettel hívják a testvéreket.

9; Hálásan köszönjük a karitász csoportunk tagjainak ünnep előtti szolgálatát.

Korábbi hirdetések

Miserend