2024. Március 17.

Nagyböjt V.

vasárnapja

+ Bánóczki Dezső és + neje Pintér Anna,

+ Farkas Márton és + neje Horváth Jusztina, élő és + családtagokért.

+ Balogh József, + Szabó Rozália lelki üdvéért és élő hozzátartozókért.

március 18. hétfő

+ Tóth István temetése alkalmából

március 19. kedd

március 20. szerda

+ Balázs lelki üdvéért.

márc. 21. csütörtök

élő Mihályért.

március 22.

péntek

Keresztúti ájtatosság a templomban.

Gyovai és Sinka család élő és + tagjaiért.

március 23. szombat

március 24.

Virágvasárnap

+ Hegyes Istvánért, + feleségéért és + fiáért.

Simon és Mihály család élő és + tagjaiért.

1; Vasárnaponként a 9 órai szentmise után szeretettel hívunk mindenkit keresztény testvéri találkozásra, beszélgetésre, egy kávéra a közösségi házunkba. Tisztelettel jelezzük, azok számára, akik jelentkeztek az Ég tartja a földet című musical előadásra a kecskeméti színházba, hogy most vasárnap 13 órakor indulunk külön autóbusszal a templom elől. Kérjük, mindenki pontosan érkezzen.

2; Március 19-én, kedden lesz Szent József főünnepe. Csak délelőtt 10 órakor lesz szentmise a templomban, amelyet a Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvoda közösségével, valamint a kerület papjaival közösen mutatunk be. 17 órától édesapák részére Apával vagy Apa nélkül? címmel Bese Gergő atya tart előadást az iskolában, majd 18 órától borkóstolóra hívjuk az előadáson résztvevőket.

3; Szerdán az esti szentmise után folytatódik a szentségimádás iskolája sorozatunk. Szeretettel hívjuk a testvéreket ezekre az alkalmainkra, hogy ilyen módon is kapcsolódjunk Ferenc pápához, aki az idei évet az imádság évének szentelte. A felnőtt szentségi felkészítőre járó testvéreket külön szeretettel hívjuk a szentségimádás iskolájára.

4; Csütörtökön 17 órától az esti szentmiséig szentségimádás lesz a közösségi házban, amely idő alatt gyónási lehetőséget biztosítunk. Szeretettel hívjuk a testvéreket. Csütörtökön 19 órától katekézis sorozatot indítanak a Neokatekumenális Út Közösség Budapestről érkező katekétái. Az alkalmak hetente kétszer: hétfőn és csütörtökön 19 órakor kezdődnek a közösségi házunkba. Mindenkit nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk.

5; Pénteken 14:30-tól játékos, ministránsfoglalkozásra hívjuk a gyerekeket a templomba és a közösségi házba. Pénteken 17 órától a pedagógus kollégák vezetésével keresztúti ájtatosság lesz a templomban. Jó szívvel hívjuk a testvéreket.

6; Szombaton 10 és 12 óra között jegyes-oktatás lesz a közösségi házban, ahová szeretettel hívjuk a jegyespárokat, akik az idei évben szeretnének szentségi házasságot kötni.

7; Megfelelő időjárás esetén jövő vasárnap 9 órakor az ünnepi szentmisét a plébánia udvarán barkaszenteléssel kezdjük. Tisztelettel kérjük, akinek van barkaága, az hozza magával és ossza meg a testvérekkel.

8; Előre jelezzük, hogy március 25-én, hétfőn az esti szentmise után férfikör lesz a közösségi házban. Március 26-án, kedden látogatnánk meg a testvéreket, akik a húsvéti ünnep alkalmával szeretnének szentségekhez járulni, de egészségi okok miatt nem tudnak eljönni a templomba. Kérjük tisztelettel, jelezzék a plébánián, kiket kereshetünk fel otthonaikban.

9; A Szent Három Nap közös liturgiáiról szórólapot készítettünk, amit a bejáratnál találnak a testvérek. Vigyék magukkal, hogy könnyebben figyelemmel kísérhessék közös alkalmainkat.

Korábbi hirdetések

Miserend